DSC 8994

Перша частина репортажу про святкування престольного свята прихідського храму на честь «Чуда Архістратига Михаїла в Хонах» с. Велика Вільшанка

Православні прихожани села Велика Вільшанка вже декілька років стали мені як рідні. І завжди, коли випадає можливість, я їду сюди з радістю. Тут завжди панують любов і повага один до одного, не дивлячись на матеріальний стан, вік, освіту. Завжди всіх зустрічають з радістю. Ось і на цей раз до храму приїхали священники різних навколишніх сіл, зібралися родичі, друзі. Як саме відбувалося мабуть краще подивитися на фото.  Там видно все! Це справжні звичайні наші українці, які важко працюють на землі, але ще й приходять до церкви молитися Богу не тільки за себе, а і за всіх нас.
Другу частину репортажу про влаштовану фотовиставку і сімейні фото прихожан, які я завжди намагаюся робити людям на згадку, викладу трохи згодом.
Щиро дякую всім, хто був присутній за теплу і душевну молитву за весь народ український, за всіх, хто сьогодні вимушено воює, за поранених і тих, хто вже пішов у Небесні світи, приєднавшись до Небесного війська.
В цей день молилися і за новоприставленого воїна Андрія, що на превеликий жаль загинув, захищаючи країну від злого ворога.
В страшні часи ми живемо. Ніколи раніше і не думав. Що буду жити під час війни, що мій син буде воювати, що дуже-дуже багато людей покинуть свої домівки в пошуках кращої долі. Ще в 2014 році ми не знали як це жити під постійним страхом ракетних обстрілів, страхом за життя своїх дітей, в нас була робота і були живі друзі і рідні. Сьогодні все змінилося.
І сьогодні у багатьох людей залишилася надія тільки на Бога і його Воїнство Ангельське, де предстоятелем Небесного воїнства ангелів є Святий Архистратиг Михайло.

 

Святий і великий Архангеле Божий Михаїле, несповідимої і пресущної Тройці перший в Ангелах предстоятелю, роду ж людського заступнику і охоронителю, що скрушив з воїнством своїм главу прегордого Денниці на небесах і посоромлюєш злобу і підступи його на землі!

До тебе вдаємося з вірою і тобі молимося з любов’ю: будь щитом непорушним і огорожею твердою Святій Церкві і Православній Вітчизні нашій, захищаючи їх вогняним мечем твоїм від усіх ворогів видимих і невидимих.

Не позбав же, о Архангеле Божий, допомоги і заступництва твого і нас, що прославляємо сьогодні святе ім’я твоє: ми ж хоч і багатогрішні є, але хочемо не в беззаконнях наших загинути, а навернутися до Господа і оживленими бути від Нього на діла благі.

Осяй розум наш світлом лиця Божого, що завжди сяє на вогнеподібному чолі твоєму, щоб ми могли розуміти, що є воля Божа про нас блага і довершена, і бачити все, що нам подобає творити, а що ненавидіти і відкидати.

Зміцни благодаттю Господньою слабку волю і немічну силу нашу, щоб, утвердившись у Законі Господньому, ми перестали перейматися земними помислами і похітливими думками подібно до нерозумних дітей, які скоро гинуть, насолоджуючись красою світу цього, і ради тлінного і земного безумства забувають про вічне і небесне.

Над усім цим виблагай нам з висоти, Господній Архангеле, дух істинного покаяння, нелицемірну печаль у Бозі за гріхи наші, щоб останок днів життя нашого ми прожили не в догоджанні почуттям і страстям гріховним, але у виправленні вчинених нами провин зі сльозами віри і сердечного покаяння, подвигами чистоти і святими ділами милосердя.

А коли наблизиться час кончини життя нашого, не залиш нас, Архангеле Божий, беззахисних проти духів злоби піднебесних, які звикли перепони чинити душі людській, що сходить на небо. Щоб, захищені тобою, без перешкод досягли ми преславних осель райських, де немає ні скорботи, ні зітхання, але безкінечне життя, сподобились побачити пресвітле лице Всеблагого Господа і Владики нашого і, впавши зі слізьми біля Його ніг, у радості вигукнули: Слава Тобі, Найдорожчий Визволителю наш, що за превелику любов Твою до нас, недостойних, Ти благозволив послати нам Ангелів Твоїх для спасіння нашого.

Допоможи нам, Святий Архангеле Михайле, грішним рабам Твоїм,  позбави нас від боягузтва, потопу, від вогню й меча, від марної смерті, від усякого зла й від ворога улесливого, і від бурі, і від всіх дій лукавого позбави нас.

Амінь.