Звернення

Першого О565785675мбудсмана України, члена Правління Європейського Інституту Омбудсмана  з нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня 2013 року

 

Сьогодні, у Міжнародний день прав людини, який є символом поваги до людської гідності, гуманізму та примирення для всього людства, звертаюся до усіх Співвітчизників: громадянського суспільства, опозиційних політиків і влади, мирних демонстрантів і представників правоохоронних органів.

В час гострої суспільно-політичної кризи, яка захлинула нашу країну, нам необхідно якнайшвидше віднайти суспільний консенсус. На мою думку, це ще можливо зробити, адже українське суспільство прагне до утвердження спільних цінностей: поваги до прав людини, справедливості, безпеки і правди.

Для цього сьогодні має перемогти не тільки буква закону, а й дух права. Це запорука міцної основи для суспільного консенсусу і подальшого мирного розвитку нашої Держави.

Влада і суспільство має зрозуміти, що для уникнення подальшої ескалації, яка може загрожувати навіть і втратою суверенітету, ми усі маємо повернутися до початкової точки. Потрібно почати з того, що мають бути припинені безглузді арешти активістів мирних демонстрацій і залякування журналістів. Мають бути звільнені усі заарештовані і побиті активісти. Згідно повідомлень про тяжкий стан їхнього здоров’я, це єдиний можливий гуманний крок з боку влади. Так, як це було зроблено під час акції «Повстань Україно» часів Президента Леоніда Кучми, коли на моє звернення як Омбудсмана України були звільнені рішенням суду усі заарештовані учасники акції і знайдено шлях до примирення

Невідворотно мають понести покарання винні у брутальних порушеннях прав людини стосовно мирних демонстрантів і професійних журналістів, що сталися в ці дні в Україні, відповідно до національного законодавства та європейських стандартів.  

Впродовж останніх декількох тижнів, ми стали свідками народження нової України – сильної, красивої, розумної – як та молодь і студенти, які мирно вийшли на вулиці з єдиною метою – щоб їх голос було почуто. Нині в Україні попри всі складнощі відбуваєтьс
я формування міцного і активного громадянського суспільства, яке знає свої права і готове їх відстоювати. Це –запорука успішного майбутнього нашої Держави.

В цей важливий момент влада і опозиція мають невідкладно розпочати суспільний діалог разом з представниками цього нового громадянського суспільства, представниками молоді, почути один одного і виробити справедливу дорожню карту виходу з кризової ситуації. Іншого шляху немає – силою  результатів не добитися. Державні керманичі мають продемонструвати мудрість і політичну волю для примирення і об’єднання країни.

Такі дії обох сторін будуть найкращим способом відзначити сьогодні в Україні Міжнародний день прав людини! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий