Вона як лікар. Потрібна усім. Хто може замінити Карпачову? Хто на думку пересічного громадянина може реально захистити права людини сьогодні?

 

Портрет Жінки на червоному. Уповноважений Верховної Ради України Ніна Іванівна Карпачова. 06.03.2009. Автор Сергій Рижков

Портрет Жінки на червоному. Уповноважений Верховної Ради України Ніна Іванівна Карпачова. 06.03.2009. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Вона не лише стояла біля витоків цієї інституції – була співавтором Закону України про Уповноваженого з прав людини, їй судилося бути і першим Уповноваженим, утверджувати інституцію в житті.

Вона витримала важкі випробування Долі, випробування на політичну зрілість, юридичну фаховість, гуманізм.  Всього бувало: і тихий саботаж влади, і погрози гарячих чиновників та олігархів, і захист інтересів простих людей з трибуни Конституційного Суду, Верховної Ради, Верховного Суду України, і ризиковані поїздки на порятунок захоплених піратами моряків…

Для широких верств населення ім’я Карпачова стало мало не синонімом слова Рятівниця. Мало не в кожному зверненні звучить оте глибоко символічне і таке зобов’язуюче – Ви наша остання надія. За її каденцію до неї звернулося понад мільйон триста тисяч громадян України, іноземців, біженців  й осіб без громадянства за захистом своїх  обмежених чи порушених владою прав. І Рятівниця часто робила навіть неможливе. Народ за ці роки не втратив довіри до своєї Рятівниці. Завдяки сміливості, рішучості і правовій компетентності інститут Уповноваженого здобув широке визнання не лише в Україні, але й на міжнародній арені.

В сьогоднішніх екстремальних історичних  умовах, на політичній арені України розгортається боротьба за того, хто повинен за духом і буквою громадянського і Божого законів бути справжнім захисником скривджених. Цей хтось повинен користуватися великим авторитетом і впливом, фактично бути ватажком, здатним робити ефективний морально-етичний вплив на інших. Сьогодні назріла соціально-психологічна потреба у духовній небайдужості до нашого роду, до глибокого розуміння епохи, усвідомлення важливих моментів історії.

Сьогодні громадян тривожить чи влада не замінить незручного, колючого Омбудсмана на покірного запобігайленка з психологією: «Чего изволите?». Або ж перетворить цей інститут у бюро платних і блатних послуг.

У цій Богом забутій країні можновладцям не до бід простого люду. Сьогоденна влада захищає тільки тих, хто може їй платити. Правда про народ і його важку долю  кон’юнктурним намісникам  в Україні і їх лакузам не до вподоби. І вони роблять все, щоб усунути тих, хто виступає проти свавілля чиновників та можновладців. Вони захопили інформаційний простір та банки і не об’являючи війну перейшли в наступ.

Третя світова війна розпочалася два десятиліття тому. У цій війні змінено зброю  і тактику ведення бойових дій. Але стратегія залишилася такою ж — довести народ України до зубожіння, до безправ’я, вбити в людях гідність і почуття національної гордості, а потім перетворити їх на рабів.

 

[box]

Зігмунт Фрейд писав про прийдешнє людства: Питання про долю людського роду, очевидно, зводиться до того, чи вдасться, і якщо вдасться, то якою мірою, у ході культурного розвитку перебороти порушення процесу спільного буття, які приводять людини до агресії й самознищення.

[/box]

 

І сьогодні, як ніколи, боротьба за Омбудсмана, що допомагає  тим, хто не може допомогти собі сам, що є захисником бідних і скривджених, що знаходяться в несприятливому становищі стала боротьбою за віру і надію за правду і свободу, за право бути Людиною.

Карпачова не свята. Така ж як і ми. Є в неї свої плюси і свої мінуси. Все як у всіх.  Але з українського політикуму за весь час (18 років!!!) їй не можна дорікнути за обліко-моралє чи за участь в корупційних скандалах.

Провокацій проти неї та інституту омбудсмана, було таки досить. То лосеня підкинуть, то фотошопом балуються, то демонстрації влаштовують, то  кричать на весь світ, що їх нібито штовхнули в ліфті.

І все тільки заради того, щоб відвернути увагу від тієї чи іншої проблеми, яку саме в той момент вирішує Уповноважений.  Декому дуже не подобається, коли Карпачова черговому пройдисвіту наступає на його майнові чи фінансові інтереси або коли вона заставляє владні структури визнавати свої помилки. Декому дуже не подобається, що невисокого зросту жінка здатна протистояти Системі. 

Ніна Карпачова веде особистий прийом в цеху Краматорського машинобудівного заводу. 25.09.2009. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова веде особистий прийом в селі На Рівненщині, де відповідає на гострі запитання громадян. 07.10.2011. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова веде особистий прийом в Чорнобильській зоні вітчудження. 26.04.2011. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Я був присутній при багатьох її зустрічах з простими людьми, політиками, бізнесменами, чиновниками. Багато чого чув. Багато спілкувався і спілкуюся з тими, хто приходить до неї на прийом. А приймає вона іноді в самих непередбачуваних місцях. То прямо на вулиці серед села, то в Чорнобильській зоні, то в цеху Краматорського машинобудівного заводу, то в палатці МНС на Закарпатті, то в лікарні для гірників. Я вже не кажу за тюрми. Навіть в монастирі і там приймає відвідувачів.

Якось на одній із зустрічей в далекому поліському селі я почув: «Ніна така харизматична і така проста у спілкуванні жінка. Вона обдарована Богом особливими якостями лікувати людську душу. Лікувати те, що легко зруйнувати і важко вберегти. Навіть серце менш вразливе».

До неї йшли і йдуть зараз як до останньої надії. Бо можновладцям не до нас, не до наших з вами проблем.

Йде війна. Війна смертельна і страшна. Українську націю хочуть вкотре поневолити. Нищиться духовність, пам’ятки культури, викорінюються звичаї, продовжується зубожіння української нації.

Ніна Карпачова під час зустрічі обговорює умови звільнення українських моряків судна Фаїна захоплених сомалійськими піратами. 22.10.2008. Сомалі. Репортажне фото.

Ніна Карпачова під час зустрічі обговорює умови звільнення українських моряків судна Фаїна захоплених сомалійськими піратами. 22.10.2008. Сомалі. Репортажне фото.

 

Омбудсман України Ніна Карпачова в резиденції Президента України підписує угоду про співпрацю Омбудсманом Казахстану Аскаром Шакіровим. 14.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Омбудсман України Ніна Карпачова в резиденції Президента України підписує угоду про співпрацю Омбудсманом Казахстану Аскаром Шакіровим. 14.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова разом з вже визволеними з піратського полону моряками судна «Леман Тимбер» в Омані. 22.07.2008. Репортажне фото.

Ніна Карпачова разом з вже визволеними з піратського полону моряками судна «Леман Тимбер» в Омані. 22.07.2008. Репортажне фото.

А що зараз? На наших водоймах не можливо безкоштовно підійти до води. В ліси за грибами безкоштовно не сходиш. Не дивлячись на те, що ми вчасно сплатили за комунальні послуги, в наших будинках холодно, немає кому і за що відремонтувати застаріле обладнання. Сільські школи закривають, Будинки культури по багатьох  селах давно зникли, навіть радіоточки в селах вже не працюють.Я пам’ятаю, коли громада всім селом будувала односельцеві будинок за чотири дні і ніхто не просив ніяких гонорарів і зарплат. Я пам’ятаю часи, коли на свята люди вдягали свої найкращі речі і виходили на вулиці для спілкування. Я пам’ятаю часи, коли звичайному інваліду чи пенсіонеру держава давала безкоштовно (!!!) путівку в найкращі санаторії.

 А натомість телебачення, що належить олігархам культивує насильство і брехню, лицемірство і підступництво, божевілля і ненависть, розбещеність, агресію і жорстокість.  

Вони живуть за наш рахунок, вони не крадуть з бюджету — вони просто беруть звідти гроші на свої особисті потреби, лишаючи інших самого необхідного. Вони купують собі нові машини і їздять там, де інші ходять пішки. Вони відпочивають на дорогих заморських курортах, у той час як багато співвітчизників усе життя проводять у межах одного села чи району.

Простий шкільний вчитель чи бібліотекар навіть помислити зараз не може поїхати відпочити в звичайний санаторій.

У наших дітей можуть просто забрати життя і ніхто за це не понесе відповідальності… У наших дітей вже забрали майбутнє.

 

 

…Двадцять літ – і вже настав кінець Тисячолітньої держави, І расова теорія, вінець наук, Впадає у неславу. Он лугом ясна дівчина іде, А поруч з нею – темний мурин… Юрій Клен (Нічого не нагадує? Ці слова були написані в далекі тридцяті роки)

 

Перший раз я зустрів Карпачову в час, коли мені було найгірше в житті.  Не стало мого сина. Його вбили ті, хто за законами України, за всіма людськими законами мали б його охороняти та надавати йому допомогу. Його вбили міліціонери.

Не тому, що він порушував порядок, чи скоїв якийсь злочин. Ні. Їм просто потрібні були гроші. Мій син попав в автомобільну аварію, а що було далі можна тепер тільки здогадуватися. Було слідство, був суд, але справжніх винуватців так і не знайшли. Бо не хотіли. Бо боялися.

В експертизі про смерть, що була надана суду, не вказано від чого саме наступила  смерть. За показами свідків мій син був живий о 2-30, а за даними міліції та матеріалами справи він загинув о 23-20. В його кармані було знайдено записку де він чітко зазначив, що готується розправа і хто за цим стоїть, але міліція і суд проігнорували цей факт, мотивуючи тим, що тоді розслідування буде надто довгим!

На всі мої запити до Генеральної прокуратури, до Президента, до керівництва МВС  та інших можновладців попри діюче законодавство я навіть відповіді не отримав! Коли почав перевіряти в МВС де так забарилися їх відповіді, то мені повідомили, що всі відповіді мені надані по телефону!

Президенти, міністри, керівники апаратів і відділів приходили і йшли на іншу роботу, мінявся колір влади, але не мінялося ставлення до людини, до її проблем, до її долі. І це я відчув на власній шкірі, на власній долі.

Я зустрівся з Карпачовою на Міжнародній конференції, де вона робила доповідь до 10-річчя інституції Омбудсмана. Кого там тільки не було. І політики, і чиновники, і бізнесмени, і звичайні громадяни, і безліч іноземців, дипломатів. Головним враженням для мене у такий день було (О чудо!) відкрите, абсолютно доступне спілкування з високоповажним державним діячем.

Чи можна уявити собі українського чиновника, який в такий день буде приймати звичайну людину і вислуховувати її болі, проблеми? Карпачова в цей день мене прийняла.

Вже з перших хвилин спілкування я відчув що земля перестала коливатися під моїми ногами. Потім було багато зустрічей. Була спільна праця. Були спільні поїздки в Полтаву, Луганськ, Рівне, Керч. Були зустрічі на самих високих рівнях міжнародного політикуму. І скрізь я бачив людину, головного захисника знедолених: безробітних, інвалідів, сімей загиблих шахтарів, кинутих літніх людей.

Була вже спільна праця на відновлення прав постраждалих.

І скрізь куди би ми не прийшли нас чекали з надією на порятунок, на захист і справедливість. Скрізь люди ділилися  своєю бідою і враження було таке що чорна біда скрізь і вона от-от поглине все живе в цій країні і нікуди буде сховатися.

Нестерпний біль. Втрата сина. На цвинтарі «Щегловський». Під час траурної церемонії поховання загиблих на шахті Засядько шахтарів. 21.11.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Нестерпний біль. Втрата сина. На цвинтарі «Щегловський». Під час траурної церемонії поховання загиблих на шахті Засядько шахтарів. 21.11.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова в лікарні веде особистий прийом постраждалих у трагедії на шахті Засядько. м. Донецьк. 22.11.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова в лікарні веде особистий прийом постраждалих у трагедії на шахті Засядько. м. Донецьк. 22.11.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Портрет захисника знедолених Ніни Іванівни Карпачової. Коли болить і душа і серце. 21.11.2007. Автор Сергій Рижков

Портрет захисника знедолених Ніни Іванівни Карпачової. Коли болить і душа і серце. 21.11.2007. Автор Сергій Рижков

Я пам’ятаю шахтарський Донецьк. Очі людей, у яких загинули рідні… Вона підійшла до кожного, вклонилася кожній труні загиблого шахтаря, покладаючи квіти. Звернулась зі словами підтримки на траурному мітингу на цвинтарі. А загиблих було понад 100 шахтарів! Вона особисто приймала участь в засіданнях комісії по допомозі родинам загиблих, піклувалася про долю тих, хто вцілів.

Дніпропетровська трагедія – вибух газу у житловому будинку, де загинуло 27 людей, більшість – діти. Кому зараз з високопосадовців, окрім Карпачової, болить за те, що там сталося через безконтрольність газових мереж? Разом з рідними загиблих вона добилася у Верховному Суді перегляду справи. Зараз 4-х винуватців трагедії заарештовано.

Скнилівська трагедія у Львові, повінь на Закарпатті та Буковині, пожежа у будинку ветеранів на Рівненщині, замерзлий Алчевськ, переповнений ІТТ в  Севастополі. Хіба все можна перерахувати?

І у всіх подібних випадках, будь-то захист від переслідувань журналіста Лутьєва, чи захист 3-х дітей незаконно засудженої Світлани Зайцевої, чи боротьба головного лікаря кримського військового санаторію В.Устюжаніна, чи відстоювання професійної честі колективу театру Лесі Українки, чи рятування українських жінок, запроторених у грецьку в’язницю, чи захист прав незаконно заарештованих Колеснікова, Кушнарьова, Луценка, Іващенка, – завжди це пропускається через серце цієї жінки та абсолютно безкорисливо. А тому будь-які вульгарні пасквілі не можуть заплямувати правду і потрібну нам, простим українцям, подвижницьку діяльність Ніни Карпачової.

Ніна Карпачова вручає щасливим мешканцям часточки тільки-но перерізаної стрічки новобудови. м.Самбір 20.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова вручає щасливим мешканцям часточки тільки-но перерізаної стрічки новобудови. м.Самбір 20.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова під час засідання штабу МНС по допомозі постраждалим під час повені на Закарпатті. 02.10.2008. Репортажне фото.

Ніна Карпачова під час засідання штабу МНС по допомозі постраждалим під час повені на Закарпатті. 02.10.2008. Репортажне фото.

Ніна Карпачова веде особистий прийом постраждалих під час повені на Закарпатті. 02.10.2008. Репортажне фото.

Ніна Карпачова веде особистий прийом постраждалих під час повені на Закарпатті. 02.10.2008. Репортажне фото.

 

Один із улюблених її поетів Василь Симоненко написав:  «Ми не безліч стандартних “Я”, а безліч всесвітів різних»…

Саме  цією істиною – цінністю людського життя, як головної передумови існування та ствердження народу і керується Ніна Карпачова. Не зважаючи ніколи ні на політичну окрасу людини, її статки, релігійні уподобання чи етнічне походження.

Я пам’ятаю тих, хто приходив до офісу Ніни Іванівни і дякували їй за допомогу. Таких багато. І ради таких моментів варто жити і боротися.

Я пам’ятаю той день, коли Юлії Тимошенко виносили вирок. Коли Юля покидала залу суду вона простягнула руку тільки одній людині. І тією людиною була Ніна Карпачова, яка мужньо вистояла понад шість годин в набитій вкрай залі суду, адже, незважаючи на все, захищає тих, чиї права порушуються.

 

 

Українські села перетворюються на руїни. Народ переживає трагедію, коли наші селяни змушені були тимчасово відступити. Почалася довга окупація, яка послужила причиною партизанської боротьби.  О.Довженко

 

А в цей же час інші політики реформують наше життя ради свого майбутнього. Коли починаєш читати те, що говорить Ігор Рибаков (голова фракції «Реформи ради майбутнього»), починаєш мимоволі замислюватися про які  реформи і заради чийого майбутнього він добивається?  Ця …«фракція, можна сказати, володіє «золотою акцією» у парламенті», – впевнений Іван Плющ.

Пройшов рік з моменту створення фракції, але ніяких реформ для пересічних українців як не було, так і немає. Натомість всі добре бачать хто за цей рік підняв свої статки і хто конкретно покращив своє майбутнє – див. зокрема,  http://static.rada.gov.ua/dep_dovidky/2010/RybakovIhor_2010.pdf.

Такі б статки вчителям… А тут можна познайомитися з його законотворчою діяльністю на користь нашого суспільства http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/d_gol_n?kod=9526.

Ось тут його депутатська діяльність http://monitor.cn.ua/ua/politics/2704 А прочитавши ось це http://lisichansk.in.ua/igor-rybakov-zhkkh-v-ukraine-spasut-innovacionnye-tekhnologii.html хочеться запитати- коли в останній раз він бував у квартирах звичайних українців? Враження таке, що він говорить про жителів Давосу чи Куршавеля.

Набагато легше плескати язиком, чим щоденно і щонічно приймати людей, допомагати їм у їх біді. Відповідь на запитання заради чого Рибакову потрібні реформи тут http://nbnews.com.ua/blogs/30155/. Дякувати Богу, що гроші пішли на добру справу http://nbnews.com.ua/news/30044/.

І дуже вже хочеться, і мабуть не тільки мені, щоб і надалі, всі витівки шахраїв з підкупами завершувалися саме таким чином. Мені пофігу якого кольору буде влада. Головне — щоб вирішуючи свої проблеми вона не забувала про проблеми своїх підданих і піклувалася про їх долю так само, як добрий господар піклується про своє господарство.

    

Леся Гонгадзе захищає Ніну Карпачову. Репортажне фото. Верховна рада України 07.02.2012 Автор Сергій Рижков

Леся Гонгадзе захищає Ніну Карпачову. Репортажне фото. Верховна рада України 07.02.2012 Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова представляє в Верховній Раді України щорічну доповідь про дотримання прав і свобод людини в Україні. Репортажне фото. 07.02.2012 Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова представляє в Верховній Раді України щорічну доповідь про дотримання прав і свобод людини в Україні. Репортажне фото. 07.02.2012 Автор Сергій Рижков

Народні депутати України від опозиції на особистому прийомі у Ніни Карпачової. 28.12.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Народні депутати України від опозиції на особистому прийомі у Ніни Карпачової. 28.12.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

 

Колись нас було 52 мільйони, а зараз залишилося – 45. З яких 7 млн – за кордоном!  За роки реформ кількість людських втрат перевищила втрати Великої вітчизняної війни.  Запитайте на вулиці будь кого з молодих і кожний другий відповість, що бажає покинути Україну і шукати кращої долі.

На генетичному рівні, спіткаючись з бідою людина відчуває в собі лише одне бажання — бігти. Бігти вперед і вперед, не знаючи і не розбираючи шляху. Але розум, не приймає цього неосмисленого прагнення, розум говорить, що безоглядний “біг до мети”, здійснюючи помилку за помилкою, може стати стрімким віддаленням від неї

Мільйони людей бідують під гаслами свободи і демократії. За статистикою, в кожному другому селі немає жодного суб’єкта господарської діяльності, а влада прагне ще й землю продати.  78% населення України за критеріями бідності Світового банку живе за межею бідності, не більше ніж на три долари в день.

Основну частину цих грошей бідняки сплачують за неякісні комунальні послуги, за надання медичної допомоги. На харчі залишаються  копійки.  При цьому літр молока в Україні коштує майже два долари.

Хіба ж це не війна з власним народом?  Зграя шакалів переконана у своїй безкарностi. Зграя шакалів душить українців реформами, кодексами, безробіттям, цінами і комунальними тарифами. Вони повинні відчути протидію і силу правди. Тільки таким чином їх можна зупинити.

Ніна Карпачова і Олександр Лисицьків в класі Самбірської виховної колонії для неповнолітніх хлопчиків. 20.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова і Олександр Лисицьків в класі Самбірської виховної колонії для неповнолітніх хлопчиків. 20.09.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Інколи доводиться чути, що український інститут прав людини мляво працює. По відношенню до чого? Хто хоч раз намагався проаналізувати завантаженість працівника інституції  і, наприклад, звичайного службовця чи то правозахисника, що працює на гроші міжнародних грантів?

Від Карпачової та її побратимів інколи вимагають те, на що вона не має навіть повноважень. І омбудсман попри чиновницькі перепони дійсно захищає і надає правову допомогу постраждалим. Люди йдуть і йдуть нескінченним потоком, фактично засвідчуючи, що чиновничий державний апарат є на сьогодні дуже віддалений від реальних проблем українських громадян. Невидима, клопітка праця сподвижників захистників людини йде кожну хвилину. 

Я знаю багатьох співробітників офісу Омбудсмана особисто і інколи дивуюся звідки в них з’являються сили працювати з таким навантаженням документації, помноженої на людське горе. Кожного дня до пізна горить світло в кабінетах. Споглядаючи на їх роботу я не раз дивувався їх витримці і людяності. Ніхто з відвідувачів ніколи навіть не запитає — як ти почуваєшся, чи хоть пообідати сьогодні встигли, чи хоч з онуками вдалося поспілкуватися?

Яскрава особистість не боїться конкуренції. Карпачовій вдалося підібрати, фактично селекціонувати колектив інституту омбудсмана України.  і це її велика заслуга. Не має в Україні на сьогодні державної чи то громадської організації, яка б могла похизуватися таким сузір’ям фахівців.  В офісі омбудсмана сьогодні працюють одні з найшанованіших юристів України, яких поважає і проруроська і суддіська гілка влади, до чиїх виважених слів прислухаються і урядовці і можновладці, чию працю вивчають і ставлять за приклад спеціалісти інших країн.

Саме завдяки їх самовідданій праці вдалося захистити чесне ім’я мого сина, якого попри здоровий глузд і наявність всіх документів не хотіли визнавати членом моєї родини.  Довгих чотири з половиною роки омбудсманівці  разом зі мною доводили у всіх судах правду. Чотири з половиною роки влада робила все, щоб вироку не було. Залякували адвокатів. Давили на суд, губили оригінали документів. І тільки завдяки професіоналізму і послідовності, наполегливості і компетентності вдалося поставити поки що кому у цій типовій для українського сьогодення справі. Переконаний, що попри все самотужки я б ніколи не добився справедливості.

Свята рівноапостольна Ніна. Автор Сергій з Воронежу. На жаль прізвище невідомо. Повністю паралізований, задопомогою компьютера створює чудесні образи святих. http://www.gitie.ru

Свята рівноапостольна Ніна. Автор Сергій з Воронежу. На жаль прізвище невідомо. Повністю паралізований, задопомогою компьютера створює чудесні образи святих. http://www.gitie.ru

 В день Святої Рівноапостольної Ніни, 27 січня 2012 року  я отримав повідомлення, що нарешті рішення суду було виконано. Це не є випадковим збігом обставин.

Спілкуючись з Ніною Карпачовою я не раз ловив себе на думці, що вона має здатність передбачати, впливати на події. Потім знаючі люди мені сказали, що це є “життя без залишку”. Це стан душі коли повна особиста самовіддача  відповідає потребам усього суспільства. Дуже небагато людей мають такі властивості. Ще менше віддають їх на користь людям.

Я бачив як схиляли перед Карпачовою голову генерали й адмірали, Президенти і королі інших держав. Як слухали і аплодували їй у парламенті не тільки нашої країни. Можна твердо сказати – більш впливової людини, що захищає права людей на українському небосхилі немає.

Ой, як їх  багато, отих, хто рядиться в тогу правозахисників. Вони так часто  піаряться на телеекранах, що їм ніколи займатися реальними справами знедолених.   А враховуючи матеріальний стан потерпілих вони тікають від них, як від прокажених. Багато з них на сьогодні працюють за рахунок міжнародних грантів. І тут все залежить від особистості, від команди, що оточує правозахисника. Деякі беручи гранти, на превеликий жаль не виконують сподівань, покладених грантодавцями. А бувають ще грантодавці, які використовують працю “правозахистників” у своїх розвідувальних цілях та політичних інтригах.  

Ігор Індило. http://sprotiv.org/category/skandali/vbivstvo-mentami-studenta-indilo/

Його справа дуже схожа на мою. Він народився і виріс в Ніжинському районі в с. Воловиця, а я там працював і жив тривалий час. Його, як і мого сина, вбили правоохоронці і винні не понесли покарання. Його честь і гідність, честь сім’ї  захищає сьогодні Карпачова, так само, як вона захищала справу мого сина. І захищає  безкоштовно, на відміну тих правоохоронців та юристів, що сьогодні так рясно розквітли в злиденній Україні.

Майже аналогічний абсурд, схожий на мій випадок, був у справі Гонгадзе, коли матір загиблого Гії правоохоронці тривалий час не хотіли визнавати потерпілою стороною. І тільки завдяки зусиллям Омбудсмана вдалося відновити справедливість.

І ось уже дві мами, Леся Гонгадзе і Людмила Індило, стають у Верховній Раді на захист Карпачової. Під час брифінгу журналістка намагалася знівелювати працю омбудсмана. Треба було бачити і чути як говорило материнське серце. Це була рішуча відповідь всім, хто намагається спекулювати на справі Гії Гонгадзе і Ігоря Індило.

Леся Гонгадзе 07.02.2012: «12 років ця жінка (Ніна Карпачова, прим.автора) як Ангел Хранитель супроводжує мене по життю. Ви не знаєте, що таке  в тяжку хвилю, коли ця людина прийшла і положила руку на груди, взяла вас за руку і дала вам натхнення жити. Ця жінка постійно всюди відкриває для мене двері до всій інстанцій. Вона витрачає на мене свій час і своє здоров’я.  http://www.youtube.com/watch?v=hP24stwiucA&feature=context&context=C3c12e4bADOEgsToPDskJW85En3RU0kyJs6M0QVky_ У вас все є. А завтра ви будете на моєму місці і вам не буде до кого звернутися, ніде не найдете людини в цій державі чи в Європі в тому числі, щоб захистила вас.»

Людмила Індило 07.02.2012:  http://www.youtube.com/watch?v=CLpOzc9n1HI&context=C3c12e4bADOEgsToPDskJW85En3RU0kyJs6M0QVky_  «Саме Ніна Іванівна, не побоялася, визнала громогласно, що це вбивство. Вона з’ясовувала правдиві обставини загибелі мого сина. Якби вона не підтримала нас — ця справа взагалі б не дійшла до суду. Я дуже вдячна Ніні Іванівні і її фахівцям.» 07.02.2012

Таких прикладів дуже і дуже багато. Ні всі вони можуть бути оприлюднені в силу тих чи інших причин. Багато справ, які знаходяться в проваджені омбудсмана ніколи не буде оприлюднена. Того вимагає етика і мораль, совість і закон. Але ті, хто дійсно читав її доповіді мають чітке уявлення про багатогранну плідну працю інституту Уповноваженого з прав людини в Україні. Саме дані з цих доповідей лягають в основу праці багатьох депутатів та політиків як нашої країни, так і за кордоном про стан дотримання прав і свобод людини.

Мабуть, як і в роки війни, кожна українська родина потерпіла від того чи іншого злочину, зазнала утисків своїх громадянських прав і свобод. Хто буде боротися проти цього зла?

Ніна Карпачова особисто привезла додому з Сомалі звільнених з піратського полону моряків судна «Леман Тімбер». 22.07.2008. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова особисто привезла додому з Сомалі звільнених з піратського полону моряків судна «Леман Тімбер». 22.07.2008. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова у Верховному суді захищає права багатостраждалих в трагедії, що сталася через вибух газу в Дніпропетровську по вул.Мандриківській,127. 07.10.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова у Верховному суді захищає права багатостраждалих в трагедії, що сталася через вибух газу в Дніпропетровську по вул.Мандриківській,127. 07.10.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова зустрічається з ветеранами Великої вітчизняної війни в м. Одеса. 10.04.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Ніна Карпачова зустрічається з ветеранами Великої вітчизняної війни в м. Одеса. 10.04.2010. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

 

Нічого вічного в цьому в світі не буває. У кожного з нас дорога своя, і кожен може послужити своєму народові і догодити Богові на тому місці, на яке поставлений, куди привела або сокровенно веде його Божественна благодать.

Сьогодні вже розгорнулася боротьба за пост омбудсмана України. Пропонуються нові кандидатури. А я задаю собі одне єдине запитання – а чи буде краще простій людині, якщо Ніна Карпачова піде у відставку? Чи знайдеться той, хто буде робити цю святу справу краще за неї? Чи може комусь приглянувся відбудований з руїн офіс і посада, завдяки якій можна буде і грошиків заробити і владі догодити? Хто ще з наших політиків користується заслуженим авторитетом серед нашого народу  і кого ще так поважають іноземці? Хто з кандидатів має авторитет серед юристів, може швидко реагувати на події, передбачати їх розвиток і діяти на упередження? Хто і коли своїми справами довів, що може дійсно захистити від кривди, врятувати від смерті людину, незалежно від її статків та посад? Хто може бути гідний високого звання Уповноважений з прав людини?

Сьогоднішня ситуація повторюється. http://www.ua-pravda.com/old/articles/portret/1798.php


Під час відкриття всеукраїнської фотовиставки "Мить Історії", що проходила під патронатом Омбудсмана. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Під час відкриття всеукраїнської фотовиставки “Мить Історії”, що проходила під патронатом Омбудсмана. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Три жінки. Наталія Іларіонівна Кондратенко, старожилка села Новий Тагамлик, Полтавської області на особистому прийомі уповноваженого з прав людини Ніни Іванівни Карпачової. 27.10.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Три жінки. Наталія Іларіонівна Кондратенко, старожилка села Новий Тагамлик, Полтавської області на особистому прийомі уповноваженого з прав людини Ніни Іванівни Карпачової. 27.10.2007. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Народний артист України Богдан Ступка на особистому прийомі Ніни Карпачової в приміщенні театру І.Франко. 04.09.2009. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

Народний артист України Богдан Ступка на особистому прийомі Ніни Карпачової в приміщенні театру І.Франко. 04.09.2009. Репортажне фото. Автор Сергій Рижков

 

Спинімося, затамуймо подих. Чуєте, як дихає історія, як вкарбовується в наші серця її голос. Багатостраждальна історія українського народу. Знесилена занепадом духовності і економічною кризою Україна, віками гнаний, плюндрований і зраджуваний народ. Де шукати сили вистояти, не зламатися, не кинути все і тікати подалі від своєї землі?

Хто повстане проти свавілля, що коїться в судовій і правоохоронній системі України? Хто повстане проти тих, хто захопивши владу,  вважають себе господарями цієї святої землі? Хто захистить і дасть розраду приниженому й ображеному, згорьованому і багатостраждальному, бідному і багатому? Хто не піде проти совісті й свого народу і буде невтомно працювати в боротьбі  зі злом, несправедливістю, черствістю і байдужістю?

Перед тим, як натиснути кнопку я би радив кожному депутату подумати над тим до кого він піде, якщо він чи члени його сім’ї попадуть у біду, хто буде допомагати йому не дивлячись на попередні взаємовідносини. Так як це було з бувшими можновладцями та чиновниками.

Вірю, що як зім’ята навалою нової орди трава, знову підніметься народ, знайдуться люди, які знищать бур’ян  і, попри всі біди, розквітне наша пригноблена, стражденна, знедолена і знівечена країна на радість майбутнім поколінням, що буде жити в світлому і щасливому майбутньому без воєн, без внутрішніх чвар, у злагоді і достатку.

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

Більше тебе не буде.

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди —

Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе —

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба —

Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі — людина,

І хочеш того чи ні —

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

Василь Симоненко

 

Сергій Рижков, звичайний громадянин, вільний художник,
Не  член жодної політичної партії, спілок, союзів, асоціацій, не володар заводів, землі і пароплавів.

Один комментарий.

Добавить комментарий

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов UkrNET - поисково-информационный ресурс Submit Your Site To The Web's Top 50 Search Engines for Free! Sonic Run: Internet Search Engine Google+ sitexpert.org СВАДЬБА Яндекс.Метрика